20 Mart 2014 Perşembe

tüm bu sınav olayı geçen seneden biraz daha farklı


ygs'ye 2-3 gün kaldı malum. Varsa bi iyi dileklerinizi almaya geldim.

Çünkü biraz karışığım. Geçen seneden daha farklı her şey. İkince kez girmek rahatlatması lazım aslında ama yok. Daha stresliyim ve bu stresim tamı tamına bugün şu saatlerde başladı.. Neden bilmiyorum Sanki biri aniden balyozla kafama vura vura ''SINAVA GİRİYORSUN OLM KENDİNE GEL'' düşüncesini sokmuş gibi bir baş ağrısı falan girdi. Aniden! Kendime gelmelik bir durum yok aslında iyi hazırlandım. Hem ikinci üçüncü sınavlar var bir iki ay sonra.. Ama şu son iki hafta o kadar yavaş geçti ki.. ölüm gibiydi. Kendimi hep ''Allahın izniyle sınavda rahatsızlanmadıkça veya aşırı heyecan yapmadıkça geçen seneden kötü bir puan yapmana imkan yok Summer. Sakin ol sadece geçen seneden iyi puan yapmak  amacındı hep zaten..'' falan diyorum ama sonra ya sınava hasta girersem veya ya sınavda heyecan yaparsam diyorum. Çünkü sınavda aşırı heyecan yapıp batıranları biraz garipsemiştim geçen sene. Başıma gelmez inşallah. Ama dalga geçmedim sadece garipsedim. Hep ölüm yok ya sonunda derdim ama garip işte ya..

Geçen sene rahattım çünkü her şey prova gibiydi. Seneye deneyeceğim diye düşünüyordum. İkinci bir şansım daha var. Ama bu sefer yok. Üçüncü sene büyük konuşmayayım ama hiç aklımda yok. İyi kötü giderim bir yerlere ama iyi bir yerler olur mu?
Sürüp gidiyor bu düşünceler sonsuza kadar.

Bir yandan da benim için hayırlısının olacağına inanıyorum. Böyle rahatlatmaya çalışıyorum kendimi. Lisede en başta istediğim okula bir sene geç gitmem bana hayatımın dostluklarını kazandırmıştı. Hiçbir anından pişman değilim. Sonra ikinci lisemde işler eskisinden bile daha iyi bir hal almış hayalimdeki okulun yanı sıra hayalimdeki arkadaş grubuna kavuşmuştum. Her şey hayalimdeki One Tree Hill hayatı, arkadaşlıkları gibiydi. (tabi dizideki onca aşk macerası hariçsdfg ) neyse..

Bu sene şimdiye kadar olan vakit garipti. Arkadaşların başka başka yerlerde.. Yeni tanıştığın insanlarla yepyeni bir sınıf kavramın oluyor. Zorunluluktan insanları çevrende tutman gerekiyor ama biliyorsun son sınavdan sonra onların bir daha yüzlerini bile görmeyeceksin, arkadaşların üniversitelerinde hayata daha erken atılmışken sen bu araf gibi anlamsız boş günlerle bir seneni geçirdin falan filan....

ouyh! Tüm bu 4 paragrafı 5 dakikada yazdığıma inanır mısınız? ben inanamadım. İçimdeki telaş canavarını gördüm ve onun ateşini söndürmek için gidip kafa dağıtmam lazım. belki bir film açarım belki de tekrarlarıma dönerim bilmiyorum. Sadece canım yazmak istedi.

Her şey yolunda giderse sınavdan sonra görüşürüz gençler. Kendinize iyi bakın. Bu tüm ösys işlerini yıllar önce atlatmış bireylerseniz Tebrikler! ve eski iğrenç günlerinizi hatırlatmak istemezdim üzgünüm. Eğer sınava yaklaşıyorsanız şimdiden strese girmenizi sağladıysam üzgün değilim çünkü erkenden strese girmek daha iyi. Hem daha çok çalışıyorsunuz hem de önceleri bolca stres yaşadığınız için sınava yakın stresten bıkıyorsunuz ve sınava daha rahat bir kafayla giriyorsunuz. İnanın bana. Tecrübeyle sabit.


15 yorum:

 1. Başarılar summer ya, sınav stresi falan iğrenç bir şey, umarım iyi geçer sınavın :)

  YanıtlaSil
 2. Başarılar umarım hakettiğin yere ulaşırsın :)

  YanıtlaSil
 3. Başarılar Summer! Kalbim seninle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cessie çok teşekkür ederimmm :)

   Sil
 4. summer koccaman başarılar! hadi sınava gir gel,sonra burda sınavım iyi geçti diye post yaz :) İnşallah güzel geçer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hem mimledim seni :)

   Sil
  2. summerrr sınavın nasıl geçti?

   Sil
  3. summer!!! sen hala girmedin mi bloga?
   neyse söylesene sınav sonucun nasıl? çok merak ettim

   Sil
  4. ayşe sen ne harikasın ya! Yüzümü güldürdün :) Çok güzel geçtiğini düşünüyordum ama aklımdaki olmadı. Yİne de çalışmaya devam ediyorum çok teşekkrüler :)

   Sil
 5. Sınavdan çıkmış olmalısın şimdi.
  Nasıl geçti diye orası geliyor insanın ama sormayacağım.
  Alışkanlık sadece bu çünkü.
  Saçma bir soru.
  Hep saçma gelmiştir bana.
  İnsan sınavının nasıl geçtiğini bilmez, bilemez ki.
  Sana bir şey söyleyeyim mi Summer?
  Geriye dönüp baktığımda hepsi boş geliyor.
  Önümde kpss var. Boş geliyor.
  Kendimizi yırttık şu üniversiteler için. Kazandık. Bak bitiyor bu yıl benimki.
  Sadece kendimi biraz daha köle hissediyorum bu sistem için.
  Lütfen summer sonuç ne olura olsun asla istemediğin bir tercih yapma.
  Ama boş isteklerinin de önüne geç.
  Demek istediğim bak mesela çok isteyerek geldiğim bir bölümdeyim ben. Ama kpss çalışıyorum. Atanıp öğretmen olabilmek için.
  Sonra öğretmen olunca ne olacak biliyor musun?
  kölelik rütbem artacak.
  İstediğim gibi bir öğretim yapamayacağım.
  İstediğimi yapsam daha başarılı olacağımı bildiğim halde.
  Tüm bunları düşün olur mu?
  Ve hep bil ki hayatın merkezinde sen varsın.
  Gerisi boş.
  Sınav da okulda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet aynen öyle insan bilemiyorum benim düşündüğüm sonucun tam tersi geldi mesela.

   biliyorum hiçbir zaman bitmeyecek bunlar. Yorumun için çok teşekkür ederimm.

   ''Lütfen summer sonuç ne olura olsun asla istemediğin bir tercih yapma.
   Ama boş isteklerinin de önüne geç.''

   bunu uygulamaya calışıyorum ben de zaten. umarım basarırırm

   Sil
 6. nasıl geçti sınav,eski günlerime döndüm sayende :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyiy diyelim iyi olsun tesekkuler :)

   Sil